Bugün |


1..

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..

Kılıçdaroğlu belediye başkanlarını topladı

Kılıçdaroğlu belediye başkanlarını topladı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2017-11-22 - 05:55 - Bu haberi 3856 kişi okudu.


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 2019'da aralarında Antalya'nın da bulunduğu bazı büyükşehirlerin isimlerini sayarak, 'Bu belediyeleri alacağız' dedi.

Kılıçdaroğlu, Bilkent Otel’de partisinin Belediye Başkanları Toplatısında konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul için “Biz bu şehre ihanet ettik, hala da ihanet ediyoruz” sözlerine işaret eden Kılıçdaroğlu, “En yetkili kişi çıktı, üstelik görev yaptığı bir kente nasıl ihanet ettiklerini anlattı. Bütün sorunu büyük bir çıplaklıkla toplumun önüne koydu. Biz bunu söyleseydik, havuz medyası dahil olmak üzere pek çok çevreden eleştiri alırdık. Peki ihanet edenler ne yaptı? Hiçbir şey yapmadı, sadece söylediler” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE HAİNLERE YER VERMEYİN”

Bütün İstanbullulara seslenen Kılıçdaroğlu, “Oy verdin, belediye başkanı yaptın ve çıktılar, ‘İstanbul’a ihanet ettik’ diye itiraf ettiler. Lütfen önümüzdeki seçimlerde hainlere yer vermeyiniz ve onların önünü kesiniz” diye konuştu.

“BİR SÜRE SONRA BELEDİYE BAŞKANLARINI DA ATAYACAK, İLK PROVALARINI YAŞIYORUZ”

Şu anda halkın yüzde 41’inin seçilmemiş belediye başkanları tarafından yönetildiğini belirten Kılıçdaroğlu, kendilerinin bu “demokrasi ayıbına” son vermek için erken yerel seçim çağrısını yaptıklarını anımsattı.

Kılıçdaroğlu, “Demokrasinin namusunu kurtaralım’ dedik, ‘halk karar versin, bir dikta yönetimi, bir darbe yönetimini karar vermesin buna’ dedik ama yanaşmadılar. Emin olun bir süre sonra diyecekler ki ‘ben buradayım, tek adam rejimi var, bundan sonra belediye başkanlarını da ben atayacağım, seçime gerek yok’. Bunun ilk provalarını yaşıyoruz, şimdi. Ama bu zihniyet asla ve asla unutmasın, CHP dimdik ve ayaktadır” diye konuştu.

“KENDİ SONLARINI KENDİLERİ GETİRİYORLAR”

Ak Parti’yi seçimden kaçmakla suçlayan Kılıçdaroğlu, “Düne kadar ‘millet, millet’ diyordun. Şimdi milletten, vatandaştan kaçıyorlar. Eğer bir siyasi anlayış, milletten kaçıyorsa kendi sonunu getirmiş demektir, nitekim kendi sonlarını kendileri getiriyorlar” dedi.

“DEMOKRASİ AYAKLARIMIZIN ALTINDAN SÜRATLE KAYIYOR”

Kılıçdaroğlu, 2019 seçimleri için de önemli mesajlar verdi. “2019’da, sadece 6 büyükşehir değil, İstanbul’u, Ankara’yı, Bursa’yı, Balıkesir’i, Antalya’yı, Mersin’i, Adana’yı alacağız. Bu belediyeleri alacağız” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Türkiye 2019’da bir yol ayrımına gidiyor. Önümüzde iki seçenek var; ya tek adam rejimi ya demokrasi. Biz CHP’li belediyeler olarak demokrasiyi sonuna kadar savunduk ama demokrasinin ayaklarımızın altından süratle kaydığını görüyoruz. Tek adam rejimi, daha 2019 gelmedi, bugünden faturasını toplum çekiyor.

GENEL YAYIN YÖNETMENİ; Cafer DİBEKCİ
HABER MÜDÜRÜ ; Cafer DİBEKCİ
Antalya Haberleri,Haberin Merkezi
HABER VERİN, HABERİNİZ OLSUN!
7/24 Saat WHATSAPP İHBAR HATTI: 0.505.774 7447
www.07habermagazin.com.tr
www.07magazin.com.tr
www.07haber.com.tr
www.Antalyasporhaberleri.com
www.07antalyahaberleri.com
www.atsohaber.com
www.stargazetesi.net
www.akşamgazetesi.net
www.zirvemagazin.com
www.kashaber.net
www.demrehaber.net


Kaynak: DHA Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
41013
Güvenlik kodu giriniz
: